Awwwards
GASPOL Team - Sky is not the limit!

GASPOL TEAMKatarzyna Klawitter

Data urodzenia: 21.8.1989

Funkcja: Nawigator w powietrzu, nawigator na ziemi, IT

Z GASPOL Team latam od: 2015

_

Moje doświadczenie w baloniarstwie: Baloniarstwem zainteresowałam się ponad 10 lat temu. Brałam udział w wielu zawodach krajowych i międzynarodowych jako załoga i jako sędzia.

W baloniarstwie najbardziej pociąga mnie: Cudowny spokój i cisza w powietrzu oraz obłędne widoki z kosza. Latanie o wschodzie słońca i podziwianie pięknych krajobrazów jest tym, co za każdym razem mnie urzeka. W lataniu zawodniczym najbardziej pociąga mnie adrenalina i współzawodnictwo, a także możliwość łączenia nowoczesnych technologii z wiedzą z dziedzin lotnictwa, nawigacji, geografii i meteorologii.

Moje ulubione miejsce do latania: Brissac, Francja. Byłam tam dwukrotnie – na Przed-Mistrzostwach Europy (2008) oraz na Mistrzostwach Europy (2009). W tym roku razem z GASPOL Team będę tam po raz trzeci, również na Mistrzostwach Europy. Brissac urzeka swoim położeniem - dolina Loary, piękny zamek w centrum oraz otaczające miejscowość winnice sprawiają, że jest to miejsce, do którego zawsze będę chętnie wracać.

_

Chciałabym polecieć balonem: Chciałabym polecieć balonem nad Kapadocją. To magiczne miejsce przyciąga ludzi z całego świata. Ja też chciałabym mieć możliwość podziwiania największego skarbu Turcji o wschodzie słońca.

Moje marzenie związane z baloniarstwem: Lot balonem gazowym. Latanie balonami gazowymi to prawdziwa balonowa „arystokracja”. Każdego roku śledzę Puchar Gordona Bennetta i za każdym razem marzę o locie balonem gazowym nad Europą.

_

Mój największy sukces w baloniarstwie: Cieszą mnie sukcesy GASPOL Team.

Mój najlepszy i najgorszy moment w baloniarstwie: Trudno mi wskazać, który moment był najlepszy. Każdy lot jest niepowtarzalny, a każde zawody dostarczają niesamowitych wrażeń. Na pewno jedną z imprez, która na zawsze zostanie w mojej pamięci były Mistrzostwa Europy w 2008 r. rozgrywane w Brissac, na których byłam obserwatorem i miałam przyjemność latać z najlepszymi pilotami z całej Europy. Najgorszym momentem był z pewnością jeden z lotów podczas Balonowych Mistrzostw Świata Kobiet rozgrywanych w Lesznie w 2014 r. Dyrektor sportowy zdecydował o rozegraniu konkurencji w silnym deszczu. Z powodu opadów balon tracił swoje właściwości co sprawiło, że lot był dość ryzykowny. Po ponad godzinnym locie w bardzo słabych warunkach atmosferycznych balon, moja koleżanka i ja byłyśmy całkowicie przemoknięte. Lot skończył się dla wszystkich szczęśliwie, a wspomnienia towarzyszą nam do dzisiaj.

_

Moje inne hobby: Lotnictwo cywilne i wojskowe. Całe moje życie jest skoncentrowane wokół lotnictwa. W wolnym czasie lubię uczyć się języków obcych. Aktualnie uczę się niemieckiego i chińskiego.

_

Inspiruje mnie: Dobra książka, muzyka i samoloty na niebie.