Awwwards
GASPOL Team - Sky is not the limit!

GASPOL TEAMKamil Poliński

Data urodzenia: 14.12.1994

Funkcja: Nawigator naziemny/IT

Z GASPOL Team latam od: 2015

_

Moje doświadczenie w baloniarstwie: Swoją przygodę ze sportowym lataniem balonem rozpocząłem od Włocławskich Zawodów Balonowych w 2015 roku i współpracy z jedną z załóg reprezentujących Aeroklub Włocławski. Od tamtej pory mam na swoim koncie występy w dziesięciu zawodach balonowych.

W baloniarstwie najbardziej pociąga mnie: W wymiarze sportowym baloniarstwa najbardziej pociągająca jest atmosfera, która towarzyszy każdym zawodom oraz rywalizacja, która tak bardzo różni się od tej „tradycyjnie” sportowej. W kontekście rekreacyjnym najbardziej pociąga mnie poranna cisza w powietrzu, którą regularnie przerywa wybuch gazu w palniku.

_

Moje ulubione miejsce do latania: Zdecydowanie najprzyjemniej lata mi się w okolicach Włocławka, mimo że okolica jest mi dobrze znana, w powietrzu zawsze można odkryć w niej coś nowego, ciekawego. Poza tym ogromne wrażenie wywarł na mnie zimowy lot w Nowym Targu.

Chciałbym polecieć balonem: Wszędzie. Nie ma takiego miejsca, w które nie chciałbym polecieć.

Marzenie związane z baloniarstwem: Sukces w najważniejszych międzynarodowych imprezach. Ale również sam udział w nich byłby dla mnie spełnieniem marzeń.

Największy sukces w baloniarstwie: Największym sukcesem był wygrany przez GASPOL Team Puchar Polski w 2016 roku.

Mój najlepszy i najgorszy moment w baloniarstwie: Takich najlepszych momentów było kilka – pierwsze w życiu zawody, pierwszy udział w Mistrzostwach Polski i pierwsze sukcesy w zawodach Pucharu Polski. Jeśli miałbym wskazać swój najgorszy moment, to na myśl przychodzi mi pierwsza niebezpieczna sytuacja w locie – prawie doszło do kolizji na dość dużej wysokości – było to na moich pierwszych zawodach, miałem wtedy na swoim koncie niewiele lotów, więc zdecydowanie strach związany z tym nowym doświadczeniem był moim najgorszym momentem.

_

Moje inne hobby: Poza lotnictwem mam jeszcze dwie pasje: muzykę – gram na gitarze, trąbce i tubie oraz oczywiście dobra muzyka, najchętniej słucham polskiego punk rocka. Drugim hobby jest historia, którą pasjonuję się od dziecka – najbardziej lubię historię wojskowości w czasach II wojny światowej oraz polskiego średniowiecza.

_

Inspiruje mnie: Moje inspiracje w większości są związane z muzyką. Z żyjących artystów inspiruje i inspirować mnie będzie były gitarzysta Pink Floyd – David Gilmour. W sporcie balonowym inspiracją i pilotami, których podziwiam są nasi sąsiedzi z Litwy – Rimas i Rokas Kostiuškevičius.